Jdi na obsah Jdi na menu
 


III. oficiální sraz MFC pohledem účastníka Fosgena

9. 9. 2009

Sraz Moravia Fishing Clubu

 

Ve dnech 4. – 6.9.2009 se na revíru Skalička uskutečnil sraz Moravia Fishing Clubu. Jako účastník se pokusím nyní sepsat pár řádků o průběhu této akce, aby i ti co se nezúčastnili věděli jak akce probíhala.


Vzhledem k zájmu dorazit na revír už ve čtvrtek 3.9.2009, Mari domluvil, že můžeme dorazit a za drobný příplatek chytat o den dříve, než začínal oficiální sraz. Toho jsme samozřejmě s Mikym využili a domluvili odjezd na čtvrtek ráno. ObrazekČekalo nás cca 310km, a proto jsme chtěli vyjet co nejdříve, ovšem jak to tak bývá, Miky končil den předem v práci hodně pozdě a tak jsme již od rána nabírali mírný skluz. Cesta byla dlouhá, ale krátili jsme si ji zábavnými historkami a samozřejmě nekončícím „carptalkem“ takže kolem tuším druhé hodiny jsme již byli na místě.

     Po příjezdu jsme si okamžitě všimli již přítomných kluků a po pozdravení jsme si vybrali lovné místo. Mari dorazil o chvíli poději s dalšími členy klubu a oficiální sraz začal neoficiálně již prakticky ve čtvrtek, protože v pátek dorazil jen Riči. Tento první den byl ve znamení seznamování, ale přišli i první záběry. Jako první vytáhl rybu Staroch a po  něm hned Slávek byl to kapřík kolem 70cm a velice potěšil. Po něm následovali další. Obrazek


Večer se pak povedl pěkný kousek Fagrimu v podobě šupiho 89cm. Byla to krásná a nezdolná ryba plná síly což se projevilo zejména neochotou se fotit. Tato vlastnost se ukázala později jako charakteristická tomuto revíru a všichni jsme si při pokusech rybu vyfotit užili své. ObrazekVečer jsme pak ještě každý grilovali něco ze svých zásob a trochu popili.ObrazekPak nás zmohla únava z náročného dne a spokojeně se odebrali na kutě.


V pátek začínal oficiální sraz, ale na atmosféře ani složení účastníků se to nijak neprojevilo a vše dále probíhalo ve znamení skvělé atmosféry. Jediné co nám den trochu znepříjemňovalo byl vytrvalý drobný déšť. Ryby přibývaly, ale zatím až na Fagriho, žádné významné kusy vše  kolem 60 – 70 cm. Někteří z nás, včetně mě, si hráli s feedrem a bojovali s hladovými a všežravými cejny. Později se jako nejlepší řešení ukázalo přezbrojení feedru na pelety, z nichž nejlepší byly halibut pelety. Začalo ubývat záběrů od cejnů a přibývaly záběry od pěkných línů a menších kapříků, kteří dokázali již feeder uvést do provozní teploty. Kluci si ve stánku dali výborná uzená žebra, já a Miky jsme si udělali k obědu konzervu, aby jsme jako vždy nevezli vše zas domů.

     Odpoledne dorazil Riči a jelikož trochu selhala organizace, né však vinou Mariho nýbrž správce, musel Riči čekat na místo do večera. Ovšem vyplatilo se a brzy po nahození už odbíhal od nalitého panáka ( půlky ) k prvnímu záběru. Na břeh se podíval krásný jeseter 120cm a cca 10kg.Obrazek Tato ryba, dalo by se říci, rozpoutala jeseteří horečku a další, kdo měl od jesetera záběr byl Miky. Ryba zabrala na peletu nastraženou na feeder kousek od břehu a Miky měl co dělat. Bohužel při přenosu se zamotala špička prutu do nízkých větví a druhý díl průtu tah nevydržel. Jeseter měl něco málo přes metr. Mě se povedlo jednoho na feeder taky zapřáhnout, ale bohužel se zamotal do Mikyho kapráků a montáž utrhnul.


Sobota již byla po stránce počasí o mnoho lepší a objevovalo se i sluníčko. Někteří členi museli jet již za povinnostmi, ale i tak nás zůstalo dost a zábava pokračovala. Ryb bylo tou dobou nachytáno dost a atmosféra neměla chybu. Jako obvykle ryby braly nejradši po zavezení a drobném pokrmení na montáž, takže zejména Miky trávil dost času rozvozem dobrot po nádrži. Tento den se velikost ulovených ryb zlepšila a mezi šťastné lovce s rybami přes 80cm jsem přibyl i já, Staroch, ObrazekIvo, Slávek, Miky a v nočních hodinéch i Pavel Šula. Já jsem svého kapra 85cm zdola kolem třetí hodiny odpolední. Kluci jako Ivo, Staroch, Slávek ... též v průběhu dne a na míry si bohužel nepamatuji. ObrazekVečer se pak začali plnit sny Pavlovi, který chytl vytouženého jesetera měřil 116cm a udělal obrovskou radost nám všem, kteří jsme ho Pavlovi velice přáli. Ovšem Pavlík neskončil a kolem druhé hodiny raní si udělal nový osobák v kaprovi. Šupináč 93cm a 13,5kg se zároveň stal i největší rybou srazu -GRATULACE.Obrazek

V neděli na revíru probíhaly muškařské závody a my se připravovali k odjezdu. Loučení bylo smutné, ale jak jsme se všichni shodli těšíme se na jarní sraz.



Co mi ze srazu zůstalo je mnoho krásných zážitků, které kdybych sem vypisoval, tak vznikne román na pokračování. Co stojí za zmínku je například Ivova snaha o co nejšetrnější vypuštění úlovku jež málem končila pádem do vody, nebo Dikiho zaseknutí Starochova zavezeného prutu, když se mu do něj zamotal zdolávaný kapr atd... . Jediné co nám na srazu tropilo potíže, byl nedostatek místa a celkem nízké větve, ovšem jako ostřílení rybáři jsme se s tím poprali, a až na několik málo nepříjemností to dopadlo dobře.

ObrazekZávěrem děkuji všem co si udělali čas a přijeli, bylo to neopakovatelné a naprosto bezchybné. Ujeté kilometry se nám stokrát vrátili v podobě zážitků, na které se nezapomíná.

 

 

 

Za

 

Mafáky a Moravia Fishing Club  Fosgen